Rezydencja dla wegetarianów w Nowym Jorku

W Nowym Jorku istnieje wiele budynków o oryginalnym charakterze, które mogłyby stanowić temat dla artykułu dla naszego bloga. Dziś jednak pokazujemy szczególną rezydencję, której twórcy zadedykowali ją dla określonej grupy społecznej. Rezydencja w Nowym Jorku The Medison Jackson istnieje już ponad 100 lat, ale dziś jest ośrodkiem skierowanym wyłącznie dla wegetarianów i wegan.

Źródło: http://www.fpięć.pl

Weganie to osoby, które nie jedzą żadnych przetworzonych produktów. W ich menu znajdziemy więc wyłącznie surowe warzywa i owoce, czy też korzenie itp. Jadłospisu wegetarianów chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać. Nie jedzą oni po prostu mięsa, wraz z żywnością pochodzenia odzwierzęcego.

The Madison Jackson jest luksusowym obiektem architektonicznym, który znajduje się na Lower East Side na Manhattanie. Budynek ten zaprojektowano i stworzono z myślą o wegetarianach. W budynku funkcjonuje przez całą dobę serwis, który dostarcza gościom bezmięsne i bezmleczne dania. Klienci mogą korzystać w rezydencji z baru z naturalnymi sokami owocowymi. Ciekawostką jest pralnia organiczna, znakomicie wpisująca się w ideę istnienia rezydencji The Madison Jackson.

W budynku znajduje się kilkadziesiąt mieszkań, których właściciele mogą korzystać z oferty klubu mieszkańców. Mają oni dostęp do sauny, basenu, zajęć z jogi czy też z ogrodu, położonego na dachu rezydencji The Madison Jackson.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany nabyciem apartamentu na Manhattanie, właśnie w rezydencji dla wegetarianów, musiałby wyłożyć co najmniej 435 tys. dolarów, choć najdroższe apartamenty kosztują tam ponad 1 mln dolarów. Pomysłodawcą rezydencji dla jaroszów jest Michael Bolla.

Budynek The Madison Jackson oddaje istotę Nowego Jorku i życia w wielkim mieście. Przystosował się on w 100% do szczególnego stylu życia wegetarianów i wegan.

1 Odpowiedź

  1. mareks
    Aż ciężko uwierzyć, że od wewnątrz tak to wygląda ;-)

Dodaj komentarz