Kosmiczna zabudowa Warszawy

Już wkrótce wizerunek naszej stolicy może zmienić się nie do poznania, a to za sprawą projektowanych budynków, jakie pojawią się niebawem w centrum Warszawy. Mowa tu o kosmicznych w kształcie i estetyce obiektach, których budowa może ruszyć jeszcze w tym roku.

Wśród godnych uwagi budynków, których projekty już powstały w renomowanych pracowniach architektonicznych, wymienia się:
• Rafaello Tower,
• Biurowce pracowni JEMS,
• Nową siedzibę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina,
• Apartamentowiec przy ulicy Podchorążych.

Rafaello Tower

Przy rondzie Radosława w Warszawie może stanąć budowla przypominająca połączone ze sobą dwie szklane rury. Mowa tu o Rafaello Tower, która została zaprojektowana przez pracownię PBPA Projekt. Jedna z rur ma wysokości 120 m, a druga 109,5 m. W najbliższym czasie warszawski magistrat może wydać pracowni PBPA Projekt warunki zabudowy, dzięki czemu prace nad Rafaello Tower ruszą pełną parą.

Źródło: http://www.projekt.waw.pl/

Biurowce na Służewcu

Pracownia architektoniczna JEMS stworzyła projekt biurowców, których cechą charakterystyczną jest kaskadowo malejąca wysokości. Biurowce mają stanąć docelowo przy ul. Postępu na Służewcu w stolicy. Taka konstrukcja budynków została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ dzięki niej okoliczne budynki będą nadal świetnie doświetlone światłem słonecznym.

Źródło: garvestrealestate.com

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Architekci z pracowni 81.waw.pl stworzyli futurystyczny projekt nowej siedziby Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina przy ul. Dobrej. Elewacja budynku wygląda imponująco – dokładnie tak, jakby roznosił ją wewnętrzny wybuch. Władze uczelni wystąpiły już o uzyskanie unijnej dotacji, która pozwoliłaby na rozpoczęcie budowy.

Źródło: 81.waw.pl

Apartamentowiec ul. Podchorążych

Pracownia 4am stworzyła projekt apartamentowca mającego 6 pięter i wyglądającego jak gigantyczna komoda z wysuwanymi szufladkami. Projekt zakłada powstanie tylko 5 luksusowych mieszkań o pow. od 189 do 270 m kw. Apartamentowiec ma stanąć przy ul. Podchorążych w Warszawie.

Źródło: 4am.com.pl

1 Odpowiedź

  1. paweł
    Zdjęcia delikatnie mówiąc imponujące ;-)

Dodaj komentarz