Targi wnętrz INDEX 2012

W dniach 24-27 września tego roku nasza firma wybrała się na 22 Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz INDEX 2012 do Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wydarzenie to było zapowiadane w branży jako największe targi mebli i wyposażenia wnętrz, jakie organizowane są w rejonie całej Zatoki Perskiej. Pełna entuzjazmu poleciałam do Dubaju. Na miejscu okazało się jednak, że moja euforia związana z uczestnictwem w takich prestiżowych skądinąd targach okazała się być mocno przesadzona. Ale o tym w kolejnych częściach mojego wpisu.Dla kogo Targi INDEX 2012?
Targi INDEX 2012 w Dubaju kierowane były do firm z branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Oczekiwałam zobaczenia ciekawych aranżacji i nowinek meblowych, gdy tymczasem jedna z odwiedzonych przeze mnie hal wystawowych w zasadzie w całości wypełniona była meblami biurowymi, produkowanymi w Azji – na Filipinach czy w Chinach.

Od początku..
Muszę powiedzieć, że dojazd do miejsca organizacji targów INDEX 2012, w Międzynarodowym Centrum Ekspozycyjnym Dubaj World Trade Centre w Dubaju, był zorganizowany świetnie. Obiekt umiejscowiony jest przy stacji metra, a obejmuje 3 hale, w których oferta była adresowana odrębnie dla klientów indywidualnych, zamożnych i klasy średniej oraz niższej. Organizację targów przez firmę DMG World Media Dubai oceniam jako słabą, na tle pozostałych targów, w których miałam przyjemność w ostatnim czasie uczestniczyć. Znacznie lepszą stroną organizacyjną mogły pochwalić się targi iSaloni.

Zapowiadano, że na targach pokazane zostaną oferty firm pochodzących z całego świata, w tym również i z Polski. To było zgodne z prawdą, bowiem w halach wystawowych zobaczyłam stoiska takich marek jak: Planika, Kludi, Muraspec, Teckell czy Voltolino. Swoje produkty prezentował również polski producent mebli FM Bravo. Pozostali wystawcy pochodzili z Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Niemiec, Australii, Grecji, Austrii, Korei, Egiptu, Chin, Hiszpanii, Tajlandii, Indonezji, Malezji, Filipin, czy Hongkongu. Zdecydowanie najwięcej stanowisk wystawowych należało do Włochów.

Co zwróciło moją uwagę?
Wśród najciekawszych produktów, które przykuły moją uwagę na targach INDEX 2012 w Dubaju, wymieniłabym:

• Meble Sky Line, produkowane przez hiszpańską firmę.Wypoczynek ratanowy SkyLine Są to ręcznie wytwarzane w Indonezji meble ogrodowe, wypoczynkowe, obiadowe i inne. Design tych elementów wyposażenia był ciekawy, a oferta Sky Line przebogata, także każdy mógłby wybrać z niej coś, co przypadłoby mu do gustu. Najkorzystniejsze dla klientów byłoby również i to, że ceny mebli Sky Line nie są wygórowane. Napewno wyroby tej marki będą przydatne podczas urządzania tarasu czy ogrodu.

• Oświetlenie Dolce Vita – włoski producent oświetlenia Oświetlenie do wnętrza Groovy Oświetlenie górne Chrysaliszaprezentował gościom targów niepowtarzalne wzornictwo. Mnie osobiście najbardziej podobała się kolekcje Groovy i Chrypalif, do których wykorzystano kryształy Swarovskiego. Kryształki świetnie odbijają światło, przez co powstaje ciekawy efekt świetlny. W zestawieniu z surowymi, stalowymi materiałami oświetlenie Dolce Vita wygląda nowocześnie i luksusowo. Jeżeli szukacie niepowtarzalnego i charakterystycznego oświetlenia do projektu salonu to Dolce vita zpewnością spełni wasze oczekiwania.

• Biokominki i kominki instalacyjne Ecosmart fire – Kominek do salonuamerykańska firma posiada w swojej ofercie biokominki na paliwa odnawialne, jak również ciekawe pod względem designu kominki w formie instalacji które z łatwością można wykorzystać do nadania charakteru każdej aranżacji.
• Osprzęt elektryczny Fontini – hiszpański producent osprzętu Idealny do aranżacji wnętrza włącznik do światłaPotrojny wlacznik swiatla do aranzacji wnetrza Fontinielektrycznego głównie przełączników, zaproponował w Dubaju klientom wyróżniające się na tle innych propozycji, ceramiczne przełączniki do oświetlenia. Na jego stoisku można było zobaczyć również nowoczesne, stalowe, złote lub platynowe włączniki z serii 5.1. Zainteresowani ofertą Fontini klienci mają szansę na zamówienie przełącznika z indywidualnym zdobieniem.

Podsumowanie
Po powrocie z Targów INDEX 2012w Dubaju muszę stwierdzić, że porównując je z innymi targami, w których uczestniczyłam jako gość, nie zrobiły one na mnie tak dużego wrażenia, jakiego oczekiwałam po zapowiedziach organizatorów i mediów. Zarówno pod kątem organizacyjnym, jaki samych ekspozycji wystawców, targi nie zachwycały w takim stopniu, jak tegoroczne targi projektowania wnętrz i mebli iSaloni w Mediolanie. Woski design na pewno bardziej przypadłyby do gustu polskim miłośnikom sztuki aranżacji wnętrz, niż targi w Dubaju.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz