Targi Heimtextil we Frankfurcie 2012

We Frankfurcie nad Menem w dniach od 11 do 14 stycznia 2012 roku miały miejsce jedne z największych w skali światowej, targi tekstylne dla domu – Heimtextil. Ich organizatorem było Messe Frankfurt, specjalizujące się w organizowaniu targów branżowych.

Heimtextil jest uważane za jedno z pierwszych w 2012 roku wydarzeń rynku wnętrzarskiego na świecie. Na targach pojawili się przedstawiciele firm z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych, pokazując najmodniejsze koncepcje aranżacji wnętrz, innowacje funkcjonalne oraz najświeższe trendy, które będą obowiązywały w tym sezonie.

W ciągu 4 dni trwania targów Heimtextil we Frankfurcie odbyła się ogromna wystawa, w której udział zapowiedziały i wzięły setki firm – producentów i biur projektowych. Między innymi, wśród wystawców znalazły się takie studia projektowe jak: Global Color Research z USA, Stijlistutit Amsterdam z Holandii, Carlin International z Francji, Baolab z Włoch, bora.herke.palmisano z Niemiec, DAN Project z Japonii, czy też The Future Laboratory z Wielkiej Brytanii. Na odwiedzających targi Heimtextil we Frankfurcie nad Menem oczekiwały stoiska studentów Frankfurckiej Szkoły Ubioru i Mody, izraelskich designerów, stoiska książkowe, meblarskie i dekoratorskie. Łącznie w targach wzięło udział ponad 2600 wystawców pochodzących z 60 różnych krajów.

Od środy do soboty miały tam miejsce wykłady dotyczące kolorów wnętrz, designu oraz wzornictwa użytkowego. Wystawcy biorący udział w targach przedstawili wszelkie nowinki ze świata kolorów, tapet, tekstyliów, czy materiałów meblarskich. Panującym w nadchodzącym sezonie trendem w aranżacjach wnętrz mieszkalnych będą jaskrawe barwy w połączeniu ze stonowanymi odcieniami ziemi. Eleganckie wnętrza będą zaś podkreślone luksusowymi, czarnymi dodatkami o prostym designie i jasnymi tkaninami. Nowy sezon 2012 będzie zdominowany nawiązaniami do natury i idei ekologii. Na targach prezentowano modne tkaniny, zasłony, firany, karnisze, rolety, tapety, wykładziny tekstylne na ściany, bieliznę pościelową, obrusy, serwety, dywany, tekstylia przeznaczone do kuchni i łazienki, materace i łóżka wodne oraz kołdry i poduszki.

Heimtextil we Frankfurcie są platformą targową i ekspozycyjną dla producentów i sprzedawców oraz dla samych projektantów wnętrz.

Źródło: heimtextil.messefrankfurt.com

Brak komentarzy

Dodaj komentarz