London Design Festival z naszym udziałem!

Już niebawem, w dniach od 17 do 25 września 2011 roku będzie miało miejsce ważne wydarzenie w kalendarzu imprez artystycznych. Mowa tu o londyńskim festiwalu design, czyli London Design Festival, na którym nie zabraknie i nas!London Design Festival jest organizowany od 2003 roku w Wielkiej Brytanii. Nosi miano jednej z największych i najważniejszych imprez związanych z szeroko pojmowanym designem w skali całej Europy. Festiwal ma miejsce w Londynie i pojawiają się na nim tysiące ludzi sztuki, pochodzących z różnych stron świata. Są to zarówno artyści, jak i miłośnicy artystycznych instalacji, chcący podziwiać najnowsze trendy, jakie kreują nowocześni artyści. Festiwal ma charakter zarazem komercyjny, jak i kulturalny.

W tym roku ten szczególny festiwal będzie miał miejsce po raz dziewiąty. 9 dni wspaniałej imprezy, wypełnionej po brzegi warsztatami, wystawami, seminariami, wykładami, targami i ponad 200 innymi wydarzeniami, to święto artystów. W większości festiwalowych wydarzeń można wziąć udział całkowicie bezpłatnie. London Design Festival 2011 odbywa się pod hasłem „Made In Britain”. Organizatorzy imprezy pragną wspierać wszelkie, kluczowe projekty dla społeczeństwa i kultury jako takiej.

W drugiej połowie września bieżącego roku Londyn na kilka dni zamieni się w miasto ogarnięte designem. Uczestnicy festiwalu będą go tworzyć i rozmawiać o nim, a widzowie zyskają okazję zobaczenia, a nawet dotknięcia dzieł współczesnych artystów. Londyn zostanie podzielony w związku z tym na kilka części, z których każda otrzyma własną nazwę:

  • „100% Design”, czyli ogromna wystawa, na której wyeksponowane będą dzieła ponad 400 wystawców. Wszyscy goście festiwalu, decydujący się na odwiedzenie wystawy „100% Design” będą mogli zobaczyć produkty, które są przeznaczone do wszechstronnego projektowania architektonicznego.

  • „Decorex”, czyli wydarzenie ukazujące współczesny świat wzornictwa.

  • „Origin”, gdzie będzie można zobaczyć dzieła rękodzielnictwa, jak i sam proces ich tworzenia.

  • „Designjunction”, jest wystawą, będącą swoistym połączeniem lokalnego rynku i designu w międzynarodowym wymiarze.

  • „Tent London”, wystawa ręcznie wykonanych mebli, elementów oświetleniowych i tekstyliów. Znajdą się tak dzieła uznanych twórców – Gloster, 3form, Moroso i Allermuir.

Podczas London Design Festival nie zabraknie również polskich akcentów. Nasza firma, Inside Studio, weźmie udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Relacje z obecności Inside Studio podczas London Design Festival wszyscy zainteresowani będą mogli przeczytać po zakończeniu imprezy, na naszym blogu firmowym oraz na fan page`u na Facebooku. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszych wpisów, które będziemy zamieszczać z każdego dnia trwania festiwalu.

Inside Studio nie ustaje w poszukiwaniu i odkrywaniu zupełnie nowych materiałów oraz oryginalnych form, aby móc tworzyć niepowtarzalne kreacje wnętrz dla naszych klientów. Udział w tak prestiżowej imprezie, jak London Design Festval jest dla nas doświadczeniem bardzo cennym, dzięki któremu możemy nie tylko pokazać nasze możliwości szerokiej publiczności i ludziom z naszej branży, ale i uczyć się od uczestników festiwalu nowoczesnej sztuki użytkowej.

Pozdrawiamy,
zespół Inside Studio

Brak komentarzy

Dodaj komentarz