Czy można zamieszkać w billboardzie? Czemu nie!

W stolicy Tajlandii, w Bangkoku powstał niecodzienny projekt domu. Stworzyło go biuro projektowe Apostrophy`s i jest to dom mobilny. Nie byłoby w nim chyba nic niecodziennego, gdyby nie to, że jest on prototypem domu mieszkalnego umieszczonym w billboardzie reklamowym.

Nowatorski projekt domu z pełnym wyposażeniem, został zaprezentowany w Tajlandii w połowie grudnia. Jego projektanci chcieli połączyć w nim dwie idee – potrzebę konsumpcji oraz posiadania własnego domu. Tak powstał pierwszy nośnik reklamowy, w którym śmiało można zamieszkać, na dodatek w bardzo dobrych warunkach.

Wielki billboard kryjący w sobie dom mieszkalny, umieszczono na specjalnej lawecie, uzyskując mieszkanie mobilne, które bez trudu można transportować z miejsca na miejsce. Jedną elewację domu stanowi zwyczajna reklama billboardowi, natomiast drugą żelazne, zdobione ażurowe panele. Bardzo często spotyka się takie elementy dekoracyjne w domach tradycyjnych w całej Tajlandii.

Źródło: homosfera.pl

Wnętrze domu

Jak można przypuszczać, dom w billboardzie nie ma zbyt dużej powierzchni, a jednak jego przestrzeń została w naszej opinii optymalnie wykorzystana. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z domem dla dzieci lub lalek. Ale przy bliższym poznaniu widać, że umieszczone w tym obiekcie mieszkalnym sprzęty i meble są pełnowymiarowe. Dla projektantów z Apostrophy`s stworzenie domu w billboardzie, w którym do dyspozycji była ograniczona przestrzeń, było ogromnym wyzwaniem. Dom posiada dwa piętra mieszkalne. Energia elektryczna zapewniona została dzięki bateriom słonecznym, które umieszczono na dachu.

Na parterze domu znajduje się mała łazienka wraz toaletą. Do pomieszczenia prowadzą szklane, całkowicie przeźroczyste drzwi. Projektanci mogliby wyizolować toaletę chociażby stosując lustra weneckie albo szkło matowe. Na tym samym poziomie znajduje się kuchnia. Jej podłoga została skonstruowana z żółtych, metalowych kratek, które jednocześnie są elementem konstrukcyjnym billboardu. Tworzą one niebanalną podłogę. Zaraz za kuchnią znajduje się salon. Na podłodze znalazł się miękki dywan, dzięki któremu wnętrze wydaje się bardziej przytulne.

Na piętro domu można dostać się ze szklanej klatki schodowej. Interesujące jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Na przykład na schodach projektanci ukryli schowki, w których można trzymać książki, płyty i wszystkie inne przedmioty. Na drugim poziomie domu znajduje się część sypialniana i pokój wypoczynkowy. Wyłożono je jasnymi, drewnianymi panelami, dzięki którym wnętrze jest cieplejsze.

Na zewnątrz domu

Wydawać by się mogło, że dom w billboardzie będzie surowym połączeniem metalu, plastiku i szkła. Tymczasem, jak można zobaczyć na zdjęciach, projektanci postanowili go ożywić i posadzić wiele zielonych roślin na tarasie domu. Podoba nam się, że można przysiąść na zewnątrz na prostych drewnianych meblach i podziwiać okolicę. Warto zauważyć, że rośliny rosnące w domu z billboardu są hydroponiczne. Oznacza to, że nie potrzebują do wzrostu gleby.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz