Projektant wnętrz – zbędny koszt czy realne korzyści?

W dzisiejszych czasach współpraca z profesjonalnym projektantem wnętrz wydaje się być po prostu na czasie. Czy jednak w modzie na korzystanie z usług profesjonalistów z dziedziny dekorowania wnętrz jest coś więcej, niż tylko chęć podwyższenia swojego prestiżu i zabłyśnięcia wśród znajomych ciekawą aranżacją domu?

Odpowiedź z naszego punktu widzenia wydaje się być prosta. Tak, oczywiście, opłaca się współpracować z projektantem wnętrz. Pomimo, iż może Wam się wydawać, że macie wizję własnego mieszkania czy domu, wiecie, jak docelowo ma wyglądać każde pomieszczenie, to jednak porada i wkład doświadczonego projektanta w aranżację Waszego domu będzie nieoceniona.

Aranżacje to sztuka

Pierwszym, zdecydowanie najważniejszym argumentem przemawiającym „za” współpracą z projektantem wnętrz jest to, że po prostu on na pewno zna się lepiej na swojej pracy, niż nawet największy amator i pasjonat z tej dziedziny sztuki. Tak, jak najbardziej uważamy, że projektowanie wnętrz, zwłaszcza dziś, należy postrzegać jako swego rodzaju sztukę. Nie podważamy tego, że jest to sztuka użytkowa, ale jednak profesjonalne aranżacje nie dość, że są estetyczne i zachwycają innych, to na dodatek są w pełni funkcjonalne dla domowników.

Daj się zaskoczyć

Wracając do tematu, zatrudnienie do zaprojektowania wnętrz profesjonalisty z doświadczeniem, niewątpliwie zaowocuje doskonałą aranżacją, dobraną idealnie do charakteru i przeznaczenia danego pomieszczenia. Wierzcie nam, jako osoby profesjonalnie zajmujące się aranżacją wnętrz widzieliśmy już bardzo wiele ciekawych rozwiązań w domach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej. Odwiedzaliśmy targi i wystawy, dlatego też jesteśmy w stanie, podobnie jak nasi koledzy po fachu, zaproponować Wam coś zupełnie nieoczekiwanego, dostosowanego do Waszych wymagań. Jeśli nawet dziś sceptycznie podchodzicie do koncepcji konsultacji z projektantem, naprawdę, zdecydujcie się na nią, a okaże się, że aranżacja pomieszczenia zaproponowana przez niego przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania.

Zbyt duży wybór

Ogrom materiałów wykończeniowych i dekoratorskich, jakie dostępne są w sklepach w Polsce, jak i możliwość zamówienia elementów aranżacyjnych w sklepach internetowych sprawia, że ciężko jest nam dokonać wyboru konkretnych materiałów, jakie posłużą nam przy realizacji projektu wnętrza. Prawdziwą sztuką jest dobór wszystkich elementów aranżacji w taki sposób, aby spełniały wymagania estetyczne, funkcjonalne i jakościowe. Im większy wybór, tym potęguje się zagubienie konsumenta, który chciałby wybrać jak najlepsze materiały, ale nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji. Niestety, ale niejednokrotnie odwiedzając naszych klientów mieliśmy okazję przekonać się, że samodzielne eksperymenty w aranżacjach wnętrz kończą się nieszczególnie. Przez to nasi klienci stracili czas i sporo środków finansowych. Mogli tego uniknąć od razu, zatrudniając projektanta wnętrz.

Co więcej, takie posunięcie niesie za sobą realne korzyści finansowe. Profesjonalni projektanci oraz biura projektowe zajmujące się aranżacją wnętrz mają bardzo duże zniżki w wybranych sklepach na materiały budowlane. Wysokość zniżek dochodzi nawet do 40%, także koszt zatrudnienia architekta wnętrz zwróci się klientowi i to z nawiązką.

Ile Wy zaoszczędziliście tak naprawdę na współpracy z projektantem? Mówię tu nie tylko o kwestiach finansowych, ale i o nerwach, które zaoszczędziliście dzięki zatrudnianiu profesjonalisty.

Dlaczego tak?

Atutem profesjonalnego projektanta wnętrz jest to, że ma on szeroką wiedzę na temat nie tylko projektowania aranżacji, ale i wyboru materiałów wykończeniowych. Zna ich wady i zalety, wie w jakich miejscach sprawdzą się one doskonale, a w jakich należy użyć innych elementów. Projektant zaprezentuje swoim klientom próbki materiałów, przedstawi kilka rozwiązań aranżacyjnych, z których Wy Państwo będziecie mogli swobodnie wybrać taką, która Wam się spodoba. Projektant pracuje dla swoich klientów i dąży do tego, aby spełnić wszystkie ich wymagania.

Podejmując się współpracy z projektantem wnętrz zaoszczędzicie też czas. Nie będzie musieli samodzielnie zajmować się projektowaniem wyglądu poszczególnych pomieszczeń w Waszym domu, ani sprawdzać dostępnych w sklepach materiałów. To wszystko „załatwi” za Was biuro projektowe. Oprócz czasu i pieniędzy, zaoszczędzicie również na własnych nerwach. Projektanci bowiem korzystają w swojej pracy ze sprawdzonych podwykonawców, którzy wykonywali już stworzone przez nich projekty. Jako klienci, możecie więc w pewien sposób przerzucić odpowiedzialność za cały kształt aranżacji pomieszczenia na barki biura projektowego. To projektant zadba o to, aby wnętrze było wykończone w odpowiednim czasie.

Z tych wszystkich względów uważamy, że współpraca z projektantem wnętrz jest jak najbardziej opłacalna.
Nie wykluczamy, że macie inne zdanie na ten temat. Czy korzystaliście kiedykolwiek z usług biura projektowego? Jeśli tak, to z jakim rezultatem?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz